Kunnskapsinnhenting

I dag er det mye som foregår innen ITS rundt om i verden. Dette er verdifull kunnskap som kan deles, videreutvikles og overføres til ulike arenaer både nasjonalt og internasjonalt. Nøkkelordene er formidling og erfaringsoverføring.

Ved aktiv kunnskapsinnhenting og kunnskapsformidling tar man ”pulsen” på det som skjer og henter ut viktig informasjon som lagres i en kunnskapsbank. På denne måten får man mer presis/oppdatert kunnskap omkring ITS som ”verktøy” innenfor ulike fagtema. Her fokuseres det blant annet på effekter for på sikt å foreta konsekvensutredninger på linje med mer tradisjonelle vegtiltak.

For oppdaterte nyheter rundt ITS fra ulike steder i verden kan du også besøke ITS Norges nettside.

Pågående aktiviteter

I prosjektet ITS på veg mot 2020 har man gjennom et samarbeid med svenske Sweco gjort kunnskapssøk og hentet ut informasjon rundt ulike ITS-løsninger. Informasjonen er samlet i et dokumentet som kan lastes ned nedenfor.

 

Bildet demonstrerer variable hastighetsskilt på E6 mot Malmö. Her er den høyste anbefalte fartsgrensen 70 km/t. (Foto: Joakim Kling.)
Last ned
Tittel Beskrivelse
Kunnskapsstatus ITS_v0.9_091026.pdf
Sist oppdatert: 2. september 2010