Hamar trafikkstasjon flyttes

Fra og med 16. juni flyttes trafikkstasjonen fra Statens vegvesens lokaler i Parkgata til nye lokaler ved Vikingskipet. Flyttingen er første etappe i arbeidet med å etablere en ny fullverdig trafikkstasjon på Hamar. [01.06.2010]

Den nye trafikkstasjonen ved Vikingskipet er en midlertidig løsning som i første omgang skal gi bedre tilgjengelighet for kundene. 

- Vi har som mål å etablere en fullverdig trafikkstasjon med både trafikant- og kjøretøytjenester i Hamartraktene i løpet av første halvdel av 2012, sier områdeleder Rolf Sevendal i Statens vegvesen. Tjenestetilbudet ved Elverum trafikkstasjon skal i samme periode tilpasses for å gi et godt tjenestetilbud til kunder i området.

Stenges under flytting
Fra og med 16. juni står vegvesenets trafikkstasjon på Hamar klar i Disenstrandvegen 20, like ved Vikingskipet.  I forbindelse med flyttingen holdes dagens stasjon i Parkgata 54 stengt 14. og 15. juni.

- De nye lokalene står klar til å utføre førerkorttjenester den 16. juni. Som tidligere kan man i tillegg også levere inn salgsmeldinger og skilt på Hamar, for videresending til Elverum der de har kjøretøytjenester, sier Sevendal.

Kontaktperson Statens vegvesen:
Områdeleder Rolf Sevendal, tlf: 90188055