Redusert fremkommelighet for syklister langs Frognerstranda ved E18

Mandag 16. august starter Statens vegvesen rehabilitering av grøntarealet langs E18 mellom Kongen og Bygdøylokket. I den forbindelse blir det sterkt redusert fremkommelighet på sykkelvegen langs Frognerstranda de neste ukene. [13.08.2010]

Plantebedet mellom E18 og gang- og sykkelvegen langs Frognerstranda skal få en skikkelig ansiktsløfting med hele 6800 nye busker og flere trær. Mens arbeidene pågår vil imidlertid deler av sykkelvegen bli sperret av anleggsmaskiner.

- Det er et stort antall syklister som benytter sykkelvegen langs Frognerstranda på vei til og fra Oslo sentrum. Disse må enkelte steder benytte fortauet ved siden av sykkelvegen de neste ukene, forklarer senioringeniør Ingjerd Solfjeld i Statens vegvesen.

Beplantningen langs sykkelvegen forventes å være ferdig i uke 36.

- Etter at grøntarealet ved Frognerstranda er ferdig oppgradert går vi umiddelbart i gang med nyplanting av trær på av- og påkjøringsrampene til E18 ved Skøyen, sier Solfjeld.