E6 Biri-Otta deles i to prosjekter

E6 Biri-Otta-prosjektet startet med prosjektleder som eneste ansatt i 2003. I løpet av få år har prosjektet utviklet seg til å bli en organisasjon på nærmere 30 medarbeidere. Prosjektet står foran ytterligere oppbygging, og vil nå bli delt i to for å sikre en hensiktsmessig organisering. [08.03.2010]

I løpet av det neste halvannet året kommer antall ansatte som jobber med E6 Biri-Otta-prosjektet til å øke betydelig.

- Vi mener at E6 Biri-Otta står ved et vegskille, og det er grunn til å drøfte hva som er en hensiktsmessig organisering, sier prosjektleder Torbjørn Moastuen, som foreslår at prosjektet deles i to. Han får støtte fra prosjektsjef i Region øst Stein Fyksen og regionvegsjef Sidsel Sandelien.

Strekningen Biri-Otta er 140 km lang og går gjennom sju kommuner. Det er et svært sammensatt prosjekt, og totalkostnaden er på bortimot 12 milliarder kroner.

E6 Biri-Otta er delt inn i fem delstrekninger, hvor det for tiden er aktivitet på tre av dem: Det er byggestart på E6 Øyer-Tretten i løpet av våren. E6 Ringebu-Otta er under planlegging, men går nå etter hvert over i en ny epoke der fokus dreies mer over på prosjektering og bygging. I tillegg er planleggingen av E6 Biri-Vingrom snart i full i gang.

- Det er naturlig at strekningen E6 Ringebu sør-Otta, som nå går over i en ny fase, skilles ut som et nytt prosjekt med ny prosjektleder, sier Stein Fyksen. Torbjørn Moastuen ønsker å fortsette som prosjektleder for strekningen E6 Biri-Ringebu sør.

Prosjektlederstillingen for E6 Ringebu sør-Otta blir lyst ut både internt og eksternt i løpet av våren. Stein Fyksen håper å ha prosjektleder for denne strekningen på plass rett etter sommerferien. Inntil da er Torbjørn Moastuen fortsatt prosjektleder for hele strekningen fra Biri til Otta.