I uke 24 starter ny fase i anleggsarbeidet med sykkelstamvegen mellom Skjold og Nesttun.

Sør for anleggsområdet på Skjold vil det i uke 24 starte opp arbeider med å montere maskinen som skal brukes for peling i fjellet som ligger langs bybanetraseen. Pelingsarbeidet vil pågå over to til tre uker, og er nødvendig for å kunne sette fundamentene til den nye broen.

Arbeidet vil medføre en del støy, og vil foregå mellom klokken 07.00 og 19:00 i ukedagene, og mellom 07:00 og 18:00 på lørdagene. Det støyende arbeidet vil ikke være konstant da det vil være pauser mellom hver påle som settes ned. Det vil også bli montert støymålere på nærliggende bygg.

Alternativ rute

Gang- og sykkelvegen som strekker seg langs med dette området er sperret av, av sikkerhetsmessige årsaker. Det er viktig at disse sikringene ikke brytes da det ikke er trygt for myke trafikanter å befinne seg innenfor anleggsområdet. Her vil vi også minne om at det er ulovlig å ta seg gjennom eller oppholde seg på andres private eiendommer.

Mens anleggsarbeidene pågår, ber vi syklister og gående om å ta i bruk alternativ rute. Alternativ rute vil gå på vestsiden av Fanavegen. Årsaken for at gående og syklende må ta i bruk alternativ rute er for å sikre trygg ferdsel mens anleggsarbeidene pågår.

Bildet viser alternativ gang- og sykkelveg som vil gå på vestsiden av Fanavegen. Denne er markert med rød strek. De oransje markeringene viser hvor vegen vil bli stengt.
Alternativ gang- og sykkelveg vil gå på vestsiden av Fanavegen. Denne er markert med rød strek. De oransje markeringene viser hvor vegen vil bli stengt. Illustrasjon: Statens vegvesen

Ved spørsmål, ta kontakt med:

Solveig Heggem Utkilen
Byggeleder Statens vegvesen
Mobil: +4798868970
E-post: