Nord-Norge: Dårlig start på året i trafikken
— De foreløpige ulykkestallene for januar viser at tre personer har mistet livet i to dødsulykker på nordnorske veger i januar. Begge ulykkene skjedde på E6 og begge involverte vogntog.
Nyheiter, pressemeldingar og kronikkar frå Statens vegvesen.
— De foreløpige ulykkestallene for januar viser at tre personer har mistet livet i to dødsulykker på nordnorske veger i januar. Begge ulykkene skjedde på E6 og begge involverte vogntog.
— Samferdselsdepartementet viderefører utdelingen av prisen ”Årets trafikksikkerhetskommune” i 2020.
— Klimakur 2030 har analysert 60 tiltak for å kutte klimagassutslipp. Potensialet er størst i vegtrafikken.
— Tre firmaer bød på jobben med å utarbeide reguleringsplan for E18 Ramstadsletta-Slependen. Aas Jacobsen, Multiconsult og Norconsult
— Bompengeselskapene reduserer passeringskostnadene tredje år på rad.
— Vegdirektør Ingrid Dahl Hovland om den nye samferdselsministeren.
— Ansatte i landbruksnæringa kan fra 2020 kjøre fem mil (i luftlinje) med traktor og annet landbruksutstyr langs offentlig veg
— Statens vegvesen sammen med Lier og Asker kommuner legger ut planprogrammet for kommunedelplanen på strekningen Dagslett-E18 på høring .
— Statens vegvesen kartlegger nå all bruk av CrashCube og lignende typer av dataverktøy brukt i ulykkesrapporter.
— Tysdag 21. januar arrangerer Statens vegvesen informasjonsmøte for interesserte tilbydarar på OPS-kontrakten om nytt Sotrasamband.