Filter:

370 fikk beltebot på bussen

— 662 satt usikret og 370 ble ilagt gebyr i Statens vegvesens landsdekkende kontroller av beltebruk i buss i forrige uke.

Største elektro-avtalen signert

— I dag blei den største elektro-kontrakten i Statens vegvesen inngått i Bergen. Det er ein entreprise på 382 mill. kroner.

30 drept i sommertrafikken

— 30 mistet livet på norske veier i sommer. Dette er to færre enn i de tre sommermånedene i fjor.

Vegmuseet skal bevare norske Think

— Neste uke starter flyttingen av prototyper og utviklings- og produksjonsutstyr fra Aurskog der bilproduksjonen var over for ni år siden.

Hva skjer med tunneler når det store skjelvet kommer?

— Filmen Skjelvet lover scener du aldri har sett før. Postgirobygget kollapser foran øyne på kinopublikumet. Filmskaperne gjør et poeng av at dette ikke er science fiction. I forhåndsomtalen har vi fått høre at Oslo ble rammet av et jordskjelv i 1904, og seismologer mener at det vil skje i igjen, før eller siden, med større eller mindre styrke. Hva skjer da med infrastrukturen i et tett befolket område?