Samferdselsministeren åpner ny sikkerhetshall ved Trafoen i Sørlandsparken
— Mandag 11. mars får samferdselsminister Jon Georg Dale æren av å åpne dette viktige bidraget til trafikksikkerhetsarbeid på Sørlandet.
Nyheiter, pressemeldingar og kronikkar frå Statens vegvesen.
— Mandag 11. mars får samferdselsminister Jon Georg Dale æren av å åpne dette viktige bidraget til trafikksikkerhetsarbeid på Sørlandet.
— Nå skal 190 kontrollørar sjekke sjekke korleis det står til med beltebruken i bussane som køyrer på Vestlandet.
— De unge tar mest buss og er de dårligste beltebrukerne.
— Det er Grim bru over jernbanen (ved avkjørsel til Ravnedalen) i Kristiansand som nå er klar for utskifting.Arbeidet vil pågå i perioden 15.- 29. mars hvor brua blir stengt både for gående og syklister.
— Første gang på mange tiår at bildet ser så lyst ut.
— De forulykkede kolliderte med lastebil inne i en tunnel på E6.
— Statens vegvesen hever driftskontrakten med Veidrift i Vestfold nord for mangelfull gjennomføring av kontrakten.
— Dette kjem fram i ein spørjeundersøking som er gjort blant tilsette før og etter flyttinga til nye kontorlokale i Bergen 2015 og Stavanger i 2016.
— Åtte trær i Borgestadalléen skal erstattes med nye trær. Torsdag starter fjerningen av de gamle trær
— Vegdirektør Terje Moe Gustavsen leverte tirsdag sin anbefaling for fremtidig organisering av Statens vegvesen.Regionmodellen opphører, og Statens vegvesen innfører i stedet en funksjonsmodell som består av divisjoner.