22 millioner kroner i tilskudd til tryggere skoleveier og nærmiljø
— Statens vegvesen har tildelt 22,1 millioner kroner til totalt 70 ulike tiltak i kommuner over hele landet for tryggere skoleveier og nærmiljø.
Nyheiter, pressemeldingar og kronikkar frå Statens vegvesen.
— Statens vegvesen har tildelt 22,1 millioner kroner til totalt 70 ulike tiltak i kommuner over hele landet for tryggere skoleveier og nærmiljø.
— Bruken av det norske veinettet gir en verdi på 1 100 milliarder kroner årlig. Vegdirektøren fastslår at nytteverdien overstiger kostnaden med enorm margin.
— Skal du på biltur i vinterferien? Med appen «Vegvesen Trafikk» får du trafikkmeldinger og varsling hvis veien må stenge.
— Det er 5 tilbydere som har levert tilbud i konkurransen om midlertidig skredsikring av E6 Langnesberga i Snåsa kommune.
— Nå må de som selger ulike typer drivstoff opplyse gjennomsnittskostnad for de ulike drivstofftypene.
— Statens vegvesen varsler oppstart av reguleringsplanarbeid for utvidelse av gang- og sykkelveg til sykkelveg med fortau langs E18 ved Bygdøylokket i Oslo.
— Statens vegvesen og Ålesund kommune skal utarbeide en detaljreguleringsplan for E39/E136 Breivika - Digernesskiftet, og varsler oppstart av planarbeid.
— Statens vegvesen utfører i kveld, tirsdag 7. februar, nødvendig arbeid med utbedringer av en bruskjøt i nordgående retning på E6 Minnesundbrua i Eidsvoll.
— Arbeidet i Bergåstunnelen på E6 Helgeland starter opp igjen etter påske. Jobben vil ta tid og koste mye penger.
— Consto Anlegg Midt AS er tildelt oppdraget med bygging av Elverhøybrua på riksveg 70 i Sunndal kommune i Møre og Romsdal.