— Gamle Tveit bru på E16 i Vang i Valdres skal rives og skiftes ut med ei ny. Med det blir en flaskehals på E16 borte. På oppdrag for Statens vegvesen har Dokka Entreprenør AS startet forberedelsene til bygging av den nye brua.
— I forkant av sammenslåingen av Hedmark og Oppland fylker får flere fylkesveger i Innlandet nå nye vegnummer. Det samme skjer i Akershus, og over hele lande
— Statens vegvesen ønsker å etablere 10 – 15 døgnhvileplasser for yrkessjåfører langs E16 på strekningen Fagernes - Vang. Vegvesenet ber private som kan stille oppstillingsplasser og tilgang til dusj og toalett for yrkessjåførene til rådighet, om å levere inn tilbud.
— Statens vegvesen viser åtte mulige løsninger for innkorting av vegstrekningene inn mot Tromsø. Kostnadene for disse åtte investeringene, er anslått til mellom 60 og 70 milliarder kroner. I tillegg vil det være store kostnader med å ruste opp dagens vegnett, blant annet når det gjelder bæreevnen på fylkesvegene.
— Statens vegvesen sender nå over kommunedelplan for rv 22 Kryssing av Glomma til Fet kommune for sluttbehandling. Statens vegvesen anbefaler revidert alternativ A2.
— Statens vegvesen er i gang med å se på hvordan rv. 4 kan bygges ut med tanke på kortere reisetid, færre ulykker, bedre tilgang til Mjøsstranda for Gjøviks innbyggere og behovet for å få en lokalveg, i tillegg til rv. 4, mellom Hunndalen og Mjøsbrua. Vegvesenet skal også vurdere tiltak på strekningen Lygna – Reinsvoll.