— Godt planlagt arealbruk med fortetting gir færre og kortere bilturer, og gjør at flere går over til mer miljøvennlige transportformer som sykkel, gange og kollektivtransport. Imidlertid er konsentrert arealbruk alene ikke nok til å nå målet om nullvekst i den interne biltrafikken.
— Godt planlagt arealbruk med fortetting gir færre og kortere bilturer, og gjør at flere går over til mer miljøvennlige transportformer som sykkel, gange og
— Statens vegvesen starter i samarbeid med Molde kommune arbeidet med reguleringsplan for E39 Bolsønes-Kviltorp, og varsler med dette oppstart av planarbeid og høring av planprogram.
— Når du sitter bak rattet, er det lett å tenke på andre ting enn kjøring. Men om du har hodet ditt et annet sted, hvem kjører egentlig bilen da? – Øv deg på å være tilstede i kjøresituasjonen, oppfordrer Rita Aarvold i Statens vegvesen.
— Statssekretær Tommy Skjervold i Samferdselsdepartementet satte spaden i jorda for ny E16 mellom Eggemoen og Olum. Trafikantene vil ta i bruk ny E16 i 2022.