Hæhre tildeles vegutviklingskontrakten
Kontrakten kan signeres mot slutten av måneden.
Tilbudene fra de tre entreprenørene, som over tid har sittet i konkurransepreget dialog med Statens vegvesen, er som følger:
|
|
Tilbyder |
Tilbudssum eks. mva. |
|
1 |
Leonhard Nilsen & Sønner AS |
2 309 457 744,80 |
|
2 |
NCC |
2 634 810 832,00 |
|
3 |
Hæhre Entreprenør AS |
1 924 003 910,67 |
Tilbudene inkluderer også prisene entreprenørene har satt for å drifte og vedlikeholde 125 kilometer av E6 samt E12 til Sverige de neste 15 årene. Hæhre Entreprenør, som leverte det laveste tilbudet har priset prosjektering og bygging til 1,53 milliarder.
- En samlet vurdering ligger til grunn for tildelingen av kontrakten, der entreprenørene i tillegg til pris også vektes på de tekniske løsningene de har valgt, avvikling av trafikken i byggeperioden, miljøhensyn og ikke minst byggetid. Hæhre har levert meget godt på alle disse kriteriene, sier regionvegsjef Torbjørn Naimak.
Tildelingen er behandlet i anbudsnemnda og signert av regionvegsjefen. Klagefristen er ti dager.
- Vi tar sikte på å signere kontrakten i Mo i Rana mot slutten av måneden, sier prosjektleder Bård Nyland.
Prosjektets nettside