Bremsedokumentar med store mangler
— Statens vegvesen mener NRK bidrar til å skape unødig frykt og usikkerhet – mot bedre vitende.
Nyheiter, pressemeldingar og kronikkar frå Statens vegvesen.
— Statens vegvesen mener NRK bidrar til å skape unødig frykt og usikkerhet – mot bedre vitende.
— Når Vegtrafikksentralen ringer en av ulykkesundersøkerne i Statens vegvesen, er det bare å komme seg avgårde, uansett når på døgnet og hvilken dag det er.
— Ja, vi er en del av problemet, men vi er også en del av løsningen. Det blir ikke noe grønt skifte uten oss.
— Det har vært labert oppmøte under årets gratis kontroller av russekjøretøy. Dette bekymrer oss i Statens vegvesen.
— Vi som er ansatt i Statens vegvesen tåler mye, men vi finner oss ikke i å bli trakassert og truet fordi vi gjør jobben vår.
— 2021 var året med det laveste antall drepte i trafikken i moderne tid. 87 har mistet livet, seks færre enn året før og andre året på rad under 100.
— Beredskap handler om å være forberedt på at noe uforutsett kan skje.
— Erfaringene med timebestilling ved trafikkstasjonene er så gode at det ikke er noen vei tilbake.
— Blodig fiskevann som renner ut fra vogntog og skaper sleipt og glatt føre har dessverre blitt et daglig syn på vegene våre.
— Dagens vegsystem på Gartnerløkka lider av følgefeil fra de tidligste tider. Mange kaller området en «gordisk knute» som fører til køer og forsinkelser.