Uværet har stengt veier og fergestrekninger i nord
— Den sterke vinden og været har gitt mange stengte veier i Nord-Norge mandag, og trafikantene må regne med flere stengte veier og fergestrekninger
Nyheiter, pressemeldingar og kronikkar frå Statens vegvesen.
— Den sterke vinden og været har gitt mange stengte veier i Nord-Norge mandag, og trafikantene må regne med flere stengte veier og fergestrekninger
— Marstrand og Møreforskning har kvalitetssikret Fellesprosjektet Arna-Stanghelle og foreslår å øke styringsrammen med om lag 3 milliarder kroner.
— Samferdselsminister Jon-Ivar Nygård klypper snora på Myrmeltunnelen tysdag 6. februar.
— Det blir kraftig vind i Nordland, Troms og Finnmark fra natt til mandag og et døgn framover.
— Det er meldt stor snøskredfare i Sogn, og det vert vurdert at det framleis ikkje er trygt å åpne rv. 13 Vikafjellet for trafikk.
— Det er meldt oransje farevarsel for skred i Nordland og på kysten av Finnmark. Veger kan bli stengt på kort varsel.
— Moderne biler sier høyt og tydelig fra hvis passasjerene ikke bruker sikkerhetsbelte.
— Snart starter arbeidet med Lerstadtunnelen. I den forbindelse ønsker vi, sammen med entreprenør, å invitere de som bor i området til et informasjonsmøte.
— Statens vegvesen forlenger avtalen om Ormlia døgnhvileplass ved E6 i Eidsvoll med to år. Et godt hviletilbud til tungbilsjåførene blir opprettholdt.
— Statens vegvesen gjer no sikringsarbeid i åtte tunnelar på rv. 13 i Ryfylke.