Oppstart uke 17 for skredsikring E6 Langnesberga
— Statens vegvesen samarbeider nå med entreprenør for å planlegge oppstarten og gjennomføringen av skredsikringstiltakene for E6 Langnesberga.
Nyheiter, pressemeldingar og kronikkar frå Statens vegvesen.
— Statens vegvesen samarbeider nå med entreprenør for å planlegge oppstarten og gjennomføringen av skredsikringstiltakene for E6 Langnesberga.
— Statens vegvesen har innstilt Skanska AS som entreprenør til oppgradering av Nappstraumtunnelen. Anleggsarbeidet starter til høsten.
— Tre entreprenører er med i konkurransen om å drifte og vedlikeholde Norges mest trafikkerte tunneler.
— I januar la Statens vegvesen ut forslag til planprogram for E39 Astad-Bjerkeset på høring. Mange har benyttet seg av muligheten til å komme med innspill.
— Hvis kjøretøyet ditt er avregistrert, må du huske å påregistrere det før du tar det i bruk.
— Statens vegvesen ønsker å utvide korridor 5 for å vurdere en ny veglinje, kalt 5+, for ny rv. 19 i Moss.
— I samarbeid med totalentreprenør Bertelsen & Garpestad inviterte Statens vegvesen til informasjonsmøte om byggingen av den nye vegen.
— I morgen sprenges den første salven for å bygge ny E6 sør i Grane kommune på Helgeland. Meld deg på vår SMS varsling for sprenging.
— I dag signerte Statens vegvesen kontrakt med Miljøsanering Nord AS om riving av eksisterende bygg i prosjektområdet.
— Blakkesrud bru som går over E6 i Eidsvoll kommune på privat veg er utbedret og kan gjenåpnes.