Europa når ikke sine trafikksikkerhet-mål
— Trafikkdøden på europeiske veier i 2023 viser at en positiv trend med færre drepte har stoppet opp. Norge er fortsatt det mest trafikksikre landet.
Nyheiter, pressemeldingar og kronikkar frå Statens vegvesen.
— Trafikkdøden på europeiske veier i 2023 viser at en positiv trend med færre drepte har stoppet opp. Norge er fortsatt det mest trafikksikre landet.
— For sjåfører som er berørt av tog-avsporingen ved Arna stasjon har Vegdirektoratet gjort midlertidig lemping i kjøre- og hviletidsreglene.
— Bertelsen og Garpestad AS er innstilt i anbudskonkurransen om å bygge ny E39 mellom Stormyra og Staurset i Heim kommune.
— Det er jobbet intensivt med å få på plass gjennomføringsplan for vedlikehold av tekniske installasjoner i Være-, Hell-, Stavsjøfjell- og Grillstadtunnelen.
— Vegdirektør Ingrid Dahl Hovland er fornøyd med satsing på mer vedlikehold av veiene i Nasjonal transportplan.
— Slik bidrar Vegvesenet til fremkommelighet for påskeferierende bergensere, og andre i området.
— Onsdag i påskeuka og 1. påskedag er dagene med størst sjanse for forsinkelser på veiene. Det viser tall for påsketrafikken de to siste årene.
— Ulovlig parkering på ferjekaia i Bodø skaper problemer for trafikken til Lofoten. Nå kan det bli bøter og borttauing.
— Statens vegvesen avsluttet denne ukes arbeider i Mastrafjordtunnelen to døgn før tiden.
— Fra 1. juli og tre år fremover stenger Statens vegvesen Ring 1 midlertidig for all trafikk som følge av arbeider med Hammersborg- og Vaterlandstunnelen.