Kulda kan gi glatt føre
— Kaldt vær kan gi glatt føre på Sørlandet i helga. Selv om vegen tilsynelatende er bar og fin, kan den i virkeligheten være stedvis glattpolert.
Nyheiter, pressemeldingar og kronikkar frå Statens vegvesen.
— Kaldt vær kan gi glatt føre på Sørlandet i helga. Selv om vegen tilsynelatende er bar og fin, kan den i virkeligheten være stedvis glattpolert.
— Denne satsingen gir et betydelig løft både for energiøkonomien og ikke minst trafikksikkerheten på en av de mest trafikkerte strekningene i Trøndelag.
— Nye krav i N500 gjelder blant annet alternativt tunnelprofil T9,5 med forsterket kantoppmerking og krav til stålkvalitet i bergsikringsbolter.
— Statens vegvesen etablerer no DAB og naudnett i dei fire tunnelane i Måbødalen.
— Anlegg øst entreprenører går i gang med sitt tredje vegprosjekt i Gran kommune for Statens vegvesen på fire år.
— Statens vegvesen ber trafikantene være ekstra oppmerksomme på de som driver oppryddingsarbeid på E18 gjennom Agder.
— Statens vegvesen ønsker tilbud fra næringsaktører langs rv. 3 som kan tenke seg å etablere, drifte og vedlikeholde døgnhvileplasser for tungbilsjåfører.
— Vi er nå i full gang med å realisere tiltakene knyttet til evaluering av løsningene for godkjenning av tunge kjøretøy.
— Statens vegvesen ber publikum la bilen stå og unngå E18 gjennom Agder på onsdag. Snø, vind og kraftig snøfokk vil gjøre forholdene på veien svært krevende.
— Mye snø og kraftig snøfokk vil fortsatt gi svært krevende kjøreforhold i Agder det neste døgnet.