Siste salve i Ornestunnelen
— I forbindelse med Hålogalandsbrua lages det to korte tunneler. Lørdag 9. mai ble siste salve sprengt i Ornestunnelen like nord for Narvik.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— I forbindelse med Hålogalandsbrua lages det to korte tunneler. Lørdag 9. mai ble siste salve sprengt i Ornestunnelen like nord for Narvik.
— Statens vegvesen anbefaler Hønefoss å satse på kollektiv, sykkel og gåing.
— Brosjyren er distribuert til ca. 6500 husstander i rimelig nærhet til arbeidene med den nye E18-traseen.
— I midten av april sender Statens vegvesen sine forslag til trasévalg for Hålogalandsvegen til Vegdirektoratet. Slik ser traseene ut så langt.
— Statens vegvesen vurderer tre mulige plasseringer for stamnett-terminal i Kirkenes, og har anslått kostnader for de ulike alternativene.
— – Vi er i en viktig fase i forbindelse med Hålogalandsvegen, det skjer veldig mye og det skjer veldig fort, sa regionvegsjef Torbjørn Naimak da han møtte ordførere og representanter fra sektormyndighetene i politisk referansegruppe.
— Det blir hektisk aktivitet i Harstadpakken de neste årene, og vi har laget en informasjonsbrosjyre som gir en del generell informasjon.
— Statens vegvesen og Fet kommune har nå behandlet de 40 merknadene som kom inn da planprogrammet til rv. 22 kryssing av Glomma lå ute på høring. Mandag 13. april skal kommunestyre sluttbehandle planprogrammet.
— Hæhre Entreprenør passerte 10. mars halvvegs i Filefjelltunnelen.
— Reguleringsplanen for den første delen av omleggingen av riksveg 94 gjennom Hammerfest er lagt ut til offentlig ettersyn.