Statens vegvesen etablerer døgnkvileplass mellom Aksdal og Bokn
— Statens vegvesen skal få bygd døgnkvileplass for E39 og E134 i Nord-Rogaland, mellom Aksdal og Bokn.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Statens vegvesen skal få bygd døgnkvileplass for E39 og E134 i Nord-Rogaland, mellom Aksdal og Bokn.
— Seks mennesker omkom i novembertrafikken. Det er halvparten så mange som i november i 2022, da 13 omkom.
— Statens vegvesen utfører breddeutvidelse på riksveg 9 gjennom Strai. To veibroer erstattes med kulverter for å øke tryggheten og fremkommeligheten.
— Statens vegvesen vil styrke trafikkovervåkingen og sette i verk tiltak raskere for å hindre køer og åpne veger når det oppstår akutte problemer vinterstid.
— Reisevaneundersøkinga 2022 for dei sju største byregionane viser at dei fleste tok bilen til jobb, også i byområda. 58 prosent oppgav dette på landsbasis.
— I 2022 omkom 116 personer på norske veier. Rapporten «Dybdeanalyser av dødsulykker i vegtrafikken 2022» er nå klar.
— Køyring på vinterføre kan vere utfordrande. Særleg ved det første snøfallet.
— Neste veke startar jobben med å byte ut over 1000 lysarmaturar på riksvegane i Trøndelag. Satsinga er bra for både energiøkonomien og trafikktryggleiken.
— Statens vegvesen har lyst ut konkurranse om riving og sanering av bygningar i traseen for ny E39 mellom Stormyra og Staurset i Heim kommune
— Statens vegvesen reparerer gangbrua over rv. 80 på Grønnåsen i Bodø.