Arbeidet har gått raskere enn planlagt. Dermed åpner Statens vegvesen riksvegen mellom Herefoss og Gauslå i kveld kl. 23.

Bru med en gravemaskin i bakgrunnen.
Ljosåna bru har fått ny bruplate. Foto: Tor Prip Olsen, Statens vegvesen

Sist fredag stengte Statens vegvesen strekningen Ljosåna-Gauslå på riksveg 41 mellom Herefoss og Gauslå. Planen var å holde vegen stengt ut uka, men arbeidet har gått raskere enn antatt, og dermed fjernes sperringene.

– Det var nødvendig å stenge vegen på grunn av arbeidet vi skulle utføre, men arbeidet har gått fort og det er dermed ikke nødvendig å holde vegen stengt lengre, forteller Tor Prip Olsen, byggeleder i Statens vegvesen.

Arbeidet med å utbedre rv. 41 mellom Ljosåna og Gaulså er godt i gang. Bruplata på Ljosåna bru og to store stikkrenner under riksvegen ved Suntjørn har blitt skiftet ut.

– Entreprenøren vår, Holbæk Anlegg AS har jobbet godt og stått på. Det er gledelig å gi beskjed til alle trafikanter at det nå er slutt på omkjøring, sier Olsen.

Dette betyr at fra kl. 23 i kveld, åpnes rv. 41 slik det var før stengingen.

– Prosjektet er ikke ferdig så anleggsarbeidet fortsetter, og det blir fortsatt lysregulering. Men omkjøringsveg blir det slutt på etter i kveld, forteller byggelederen.   

Aktuelt for fylke(r): Agder