Statens vegvesen er bekymret for kjør sakte-aksjoner
— Det er varslet flere kjør sakte-aksjoner til fredag. Statens vegvesen er bekymret for trafikksikkerheten til trafikantene.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Det er varslet flere kjør sakte-aksjoner til fredag. Statens vegvesen er bekymret for trafikksikkerheten til trafikantene.
— Statens vegvesen ber alle som skal ut på veien i påskeuken om å planlegge godt, velge avreisetidspunkt med omhu og være ekstra oppmerksom i trafikken.
— Statens vegvesen og Telemark fylkeskommune har gått sammen om en felles driftskontrakt. Fra 1. september skal Risa AS drifte vegnettet vest i Telemark.
— Statens vegvesen har startet KS2-prosessen for E39 Smiene–Harestad, hvor målet er å få prosjektet inn i statsbudsjettet til høsten.
— I morgen, fredag 20. mars kl. 14 er det slutt på omkjøring via Vennesla sentrum for reisende langs rv. 9.
— E6 i Rosten sør for Dombås er åpen for trafikk igjen etter at et nytt steinskred traff vegen seint onsdag kveld.
— Fredag 27. mars vil krysset mellom Tors veg og Fanavegen åpnes igjen.
— For å bedre sikkerheten langs rv. 25 Vangsvegen på Disen skal Statens vegvesen skifte ut gamle sikringsgjerder, rydde vegetasjon og felle trær nær vegen.
— Det er et sikkert vårtegn når Statens vegvesen går i gang med den årlige rengjøringa av riks- og europavegene.
— Det er meldt om store nedbørsmengder i Nordland og sør i Troms fra onsdag til og med fredag. Statens vegvesen advarer