Bedre og sikrere kryss på riksveg 2 på Hanstad i Elverum – arbeidet starter nå
— Til uka starter Statens vegvesen utbedring av krysset på riksveg 2 på Hanstad. Det skal redusere køene nordfra og gi bedre trafikkflyt i krysset.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Til uka starter Statens vegvesen utbedring av krysset på riksveg 2 på Hanstad. Det skal redusere køene nordfra og gi bedre trafikkflyt i krysset.
— Onsdag 6. desember kl. 10-14 skal Statens vegvesen og Nedre Romerike brannvesen øve sammen i Hagantunnelen i Nittedal. Tunnelen blir stengt under øvelsen.
— Seks menneske omkom i novembertrafikken. Ingen av dei omkomne i november i år mista livet i Rogaland.
— Snøvær kan gi lokalt vanskelige kjøreforhold i deler av Rogaland det neste døgnet.
— Statens vegvesen skal få bygd døgnkvileplass for E39 og E134 i Nord-Rogaland, mellom Aksdal og Bokn.
— Seks mennesker omkom i novembertrafikken. Det er halvparten så mange som i november i 2022, da 13 omkom.
— Det er klart for den første planlagde heilstenginga av E39 Bårdshaug bru i Orkanger i samband med dei om omfattande vedlikehaldsarbeida som går føre seg.
— Statsrådvegen bru var ei av dei 14 fagverkbruene i tre som vart stengd etter kollapsen til Tretten bru. Snart er ei alternativ og permanent løysing klar.
— Det byggjast bru mellom ny bussterminal og rundkøyringa i Giæverbukta. For å få arbeidet gjort må entreprenøren i periodar stengja eitt køyrefelt.
— Statens vegvesen utfører breddeutvidelse på riksveg 9 gjennom Strai. To veibroer erstattes med kulverter for å øke tryggheten og fremkommeligheten.