Reguleringsplan for E18 vedtatt i Ski kommunestyre
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Statens vegvesen har utarbeidet forslag til reguleringsplan for E6 Langnesberga. Planforslaget legges nå ut på høring. Høringsfrist 12. november 2016.
— I forslaget til planprogram er følgende vegkorridorer vist for prosjektet rv. 35 Hokksund – Åmot og fv. 287 Åmot – Haugfoss
— Med hjemmel i §§ 12-3, 12-7 og 3-7 i plan- og bygningslova vil Statens vegvesen i samarbeid med Halsa kommune varsle offentlig ettersyn av detaljregulering
— Statens vegvesen gjorde riktig i å avvise tilbudet fra Hæhre Entreprenør AS på kontrakten for prosjektet E6 Helgeland sør.
— Reguleringsplanforslaget for Hålogalandsvegen skal ut på høring i løpet av høsten, og for regionvegsjef Torbjørn Naimak orienterte politisk referansegruppe om status og videre fremdrift.
— Drivingen av tunnelen gjennom Reinforsheia er ferdig.
— Drivingen av tunnelen gjennom Reinforsheia er ferdig.
— Det jobbes for fullt for å gjøre klart for trekkingen av delkablene til E6 Hålogalandsbrua.
— Statens vegvesen anbefaler rv. 52 over Hemsedal som den andre hovedvegforbindelsen mellom Østlandet og Vestlandet.