Fortsatt krevende på veiene i nord
— De kraftige vindkastene i Nordland og Troms har fått konsekvenser for trafikken.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— De kraftige vindkastene i Nordland og Troms har fått konsekvenser for trafikken.
— Oransje farevarsler om kraftig vind. – Sørg for å holde deg oppdatert om forholdene hvis du skal ut og reise, melder Statens vegvesen.
— Andre juledag blir romjulens store reisedag, men været legger føringer for nordmenns reiseplaner i julen.
— Vegvesenet har åpnet anbudskonkurransen for nytt trafikksikkert og effektivt kryss på E10 ved Harstad/Narvik lufthavn Evenes.
— Det er meldt mildvær, mye regn og glatte veier i deler av Nordland, Troms og Finnmark julaften og 1. juledag.
— I dag kl. 11.00 åpnet E39 ved Kongeparken i Rogaland igjen etter å ha vært stengt siden torsdag kveld på grunn av fare for jordskred.
— Ny vurdering lørdag formiddag.
— Det er mykje fjell langs rv. 13 i Ryfylke. Skredsikring er ein viktig del av Statens vegvesen sitt samfunnsoppdrag i dette området.
— E39 ved Kongeparken, sør for Sandnes, er stengt på grunn av fare for utglidning. Geolog gjør ny vurdering ved 12-tida fredag.
— Statens vegvesen har inngått en avtale med Redgo om tungbilberging og beredskap. Hensikten er å få fjernet tungbiler som setter seg fast på vinterføre.