11 entreprenører vil bygge E16 Bagn-Bjørgo
— Af Gruppen, Skanska, Hæhre entreprenører og Strabag AG er blant 11 norske og utenlandske entreprenører som har levert inn tilbud på å bygge ny E16 fra Bagn til Bjørgo.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Af Gruppen, Skanska, Hæhre entreprenører og Strabag AG er blant 11 norske og utenlandske entreprenører som har levert inn tilbud på å bygge ny E16 fra Bagn til Bjørgo.
— Onsdag 27. april ble kontrakten for oppdraget med å bygge Harstadåstunnelen i Harstad signert.
— Harstadpakken har vurdert og avvist klagen fra Skanska AS i forbindelse med tildelingen av kontrakten på bygging av Harstadåstunnelen til Aldesa Constructions SA.
— Flere forbedringer, blant annet støytiltak og bedre tilpassing av bruene i forhold til terrenget gjør at Vegvesenet ønsker endringer i reguleringsplanen.
— Torsdag 28. april skal Stord kommunestyre slutthandsame forslag til kommunedelplan for E39 Heiane–Ådland/Nordre Tveita. Statens vegvesen ynskjer alternativ 4, medan innstillinga frå administrasjon og formannskapet er alternativ 5.
— Planprogram for kommunedelplan E39 Julbøen-Molde ble vedtatt i kommunestyret 17. mars.
— Entreprenørselskapet Skanska AS har klaget på tildelingen av kontrakten på bygging av Harstadåstunnelen til den spanske entreprenøren Aldesa Constructions SA .
— Statens vegvesen har utarbeidet et nyhetsbrev som er på veg ut til postkasser i Lunner og Gran.
— De evakuerte husstandene fikk flytte hjem igjen onsdag kveld.
— De evakuerte husstandene fikk flytte hjem igjen onsdag kveld.