Oppstart av planarbeid for rv. 3 Nesteby bru med tilstøtende områder
— Statens vegvesen skal i samarbeid med Alvdal kommune i gang med å lage detaljreguleringsplan for å skifte ut Nesteby bru. Vi ber om innspill til arbeidet.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Statens vegvesen skal i samarbeid med Alvdal kommune i gang med å lage detaljreguleringsplan for å skifte ut Nesteby bru. Vi ber om innspill til arbeidet.
— Statens vegvesen oversendte 29. august en utredning om nullutslippssoner til departementet.
— – Slike hendelser setter åpningsdatoen i fare, sier prosjektleder Kelly Nesheim Iversen
— Statens vegvesen er nå i siste fase av spesialinspeksjonene av de 14 bruene som ble stengt etter at Tretten bru falt ned.
— Statens vegvesen har søkt om tillatelse etter forurensningsloven til utslipp under bygging av E134 – Oslofjordforbindelsen, byggetrinn 2.
— Mandag 22. august inviterte Statens vegvesen og entreprenør Bertelsen & Garpestad naboer til informasjonsmøte om byggingen av Gujord Miljøkulvert.
— Tretten bru ble bygget i 2012 som en del av prosjektet E6 Øyer–Tretten. Brua ligger på fylkesvei 254.
— Det tok bare et fire dager. Så var den 85 år gamle brua på rv. 52 i Hemsedal historie.
— Arctic Race arrangeres mellom 11. og 14. august i Nordland og Trøndelag. Som trafikant må du regne med redusert framkommelighet på vegene som brukes.
— Fem tunnelar på E16 mellom Stanghelle og Voss skal oppgraderast dei komande tre åra. Det betyr kolonnekøyring og stenging på kvelds- og nattestid.