Foreslår buet flytebru i Bjørnafjorden
— Med ny teknologi kan jobben gjøres i Norge, og gi store kostnadsbesparelser.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Med ny teknologi kan jobben gjøres i Norge, og gi store kostnadsbesparelser.
— Fv. 410 Blødekjærtunnelen i Arendal er stengt nattestid for å oppgradere og installere nytt sikkerhetsutstyret.
— Mandag 16. september settes hele landet i aktivitet når over 20 norske kommuner deltar i Europeisk mobilitetsuke. I Europa deltar over 2000 byer.
— To arkitektfirma har laga forslag til korleis den nye gang- og sykkelbrua mellom Naustøyna og Storehagen kan sjå ut.
— Forholdene skal legges bedre til rette for syklende, gående og busspassasjerer i Arendal. Mandag 16. september starter arbeidet i Blødekjær.
— Samarbeidet mellom ferjerederiene, Sjøfartsdirektoratet, NHO Sjøfart og Statens vegvesen har gitt gode resultater.
— Verktøyet skal sikre at vi har god støtte til å styre kostnadene i gjennomføringen av vegprosjekter.
— I begynnelsen av oktober overlates 12,1 kilometer ny europaveg på Helgeland til trafikantene.
— I begynnelsen av oktober overlates 12,1 kilometer ny europaveg på Helgeland til trafikantene.
— I mørket er det viktig at vi ser og blir sett. Som syklist eller bruker av eksempelvis sparkesykkel, er det en rekke krav knyttet til bruk av lys.