— Statens vegvesen har i dag fått inn anboda for Bergumkrysset, det fyrste tiltaket som blir bygd i Førdepakken. Det var stor interesse for arbeidet, og det lokale firmaet Entreprenørservice har den lågaste anbodssummen.
— Samferdsledepartementet og Klima- og miljødepartementet har no kome med sine tilrådingar i motsegnssaken om E39 Heiane – Ådland/Nordre Tveita på Stord.
— Reguleringsplan for Rema kryssområde ble vedtatt av Kommunestyret 27.mai 2016. Det foretas nå en mindre reguleringsendring ved veg 1, samt ved Bårnakkvegen.
— 9. februar skal saken om utvidet finansiering av Harstadpakken tas opp i Harstad kommunestyre. Nå har styringsgruppen i prosjektet konkretisert sitt forslag.
— Statens vegvesen tar i dag de første symbolske spadetakene for nye Tana bru sammen med HAK Entreprenør og Vistal Gdynia, som har fått oppdraget med å bygge brua. Nye Tana bru skal være ferdig i august 2019.