— I henhold til plan- og bygningslovens §§ 12-3, 12-10 og 3-7 varsler Statens vegvesen i samarbeid med Halsa kommune forslag til detaljreguleringsplan for strekninga Klettelva–Otneselva.
— I henhold til plan- og bygningslovens §§ 12-3, 12-10 og 3-7 varsler Statens vegvesen i samarbeid med Halsa kommune forslag til detaljreguleringsplan for strekninga Otneselva–Hestnes.
— Mot slutten av året åpner E16 mellom Fønhus og Bagn. Det pågår nå mye arbeider inne i tunnelen ved Bergsund. Utover våren vil det også bli mer aktivitet utenfor tunnelen. Mellom Bagn og Bjørgo pågår byggeplanlegging slik at en kan starte utbyggingen i 2015.
— Samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen kom med lovnader om 120 millioner flere statlige kroner utbygging av E16 Bagn-Bjørgo da han besøkte Statens vegvesen sitt anleggskontor i Bagn i går. Dette for å sikre mest mulig kontinuerlig utbygging av E16 Fønhus-Bjørgo.
— Det er nå enighet om trasevalg på E16 mellom Fagernes nord og Hande. Kommunedelplanen ble vedtatt i kommunestyret i Vestre Slidre kommune 20. februar to måneder etter Nord Aurdal.