Lier/Asker: E134 Dagslett-E18 er prioritert i første periode
— I NTP-forslaget er ny E134 Dagslett-E18 i Lier og Asker prioritert med 570 millioner i første periode.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— I NTP-forslaget er ny E134 Dagslett-E18 i Lier og Asker prioritert med 570 millioner i første periode.
— Vegdirektøren gleder seg over at regjeringen vil gi større handlefrihet til Statens vegvesen.
— Av de seks entreprenørene som ønsket å prekvalifisere seg for utbedringen av E16 Turtnes-Øye, har Statens vegvesen invitert tre til å gi tilbud og delta i forhandlinger.
— Miljøsertifisering skal sette oss i stand til å foreta bærekraftige valg i våre prosjekter.
— – Med eit så sterkt lag er eg sikker på at dette blir eit svært vellykka reguleringsplanarbeid, seier Utbyggingsdirektør i Statens vegvesen, Kjell Inge Davik.
— Entreprenøren som skal drifte riksvegene i Bergensområdet de neste fem årene, må blant annet følge med på luftforurensning i sentrum.
— Regjeringen har i dag lagt frem forslag til Stortinget om å vedta utbygging og finansiering av prosjektet E10/rv. 85 Tjeldsund-Gullesfjordbotn-Langvassbukt
— Statens vegvesen har lyst ut éin ny, stor driftskontrakt for riksvegane i Sunnfjord, og store delar av Sogn og Nordfjord.
— Det er laget en 3D-modell i ArcGIS for E39 Vinjeøra - Staurset. Modellen kan åpnes i nettleser.
— Mange lurer på hvordan anleggsperioden er tenkt å bli gjennomført, hva skal gjøres når og hvordan. Enkelte steder kunne man se informasjon som ikke stemmer. Her får du fakta og informasjon som er korrekt.