Har den som skal låne bilen din gyldig førerkort?
— Bildeling har blitt stadig mer populært. Men før du aksepterer en mulig leietaker, må du sjekke om han eller hun har gyldig førerkort.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Bildeling har blitt stadig mer populært. Men før du aksepterer en mulig leietaker, må du sjekke om han eller hun har gyldig førerkort.
— Store offentlige utbyggingsprosjekter gjennomgås og kvalitetssikres av eksterne før Stortinget tar en beslutning om investeringen. Slik kvalitetssikring, kalt KS2, er nå startet for etappe 2 av utbyggingen av r. 4 på Hadeland. Denne kvalitetssikringen startet nylig og er ventet ferdig i løpet av første kvartal 2019.
— KS2 er kvalitetssikring av styringsunderlag og kostnadsoverslag for store prosjekter (over 750 mill. kr.) KS2 gjennomføres ved avslutning av forprosjekt, og behandles i Finansdepartementet før det legges fram for Stortinget for vedtak om bevilgning.
— Onsdag 7. november ble skredsikringsprosjektet ved Horgheim i Romsdalen offisielt åpnet av statssekretær Tommy Skjervold
— Den 31. oktober fastsatte planutvalget i Gran kommune planprogrammet for ny riksveg 4 mellom Almenningsdelet og Lygnebakken (over Lygna).
— Tirsdag formiddag ble det markert og feiret at en av fylkets aller største flaskehalser ved Kjellstad i Lier nå er fjernet.
— Stadig flere eier en tung motorsykkel (klasse A). Antall oppkjøringer har holdt seg stabilt de siste tre årene, mens antall ulykker med MC involvert, øker.
— Opplegget for utbygging av riksveg 94 inn til Hammerfest og gjennom sentrum er snart klart for lokalpolitisk behandling.
— - I Moss er det i perioder i løpet av en dag mye kø, og nå er vi glade for å få flere forslag til hvordan vi kan bøte på køen langs riksvei 19, sier leder av styringsgruppa for samarbeidsavtalen om areal- og transportutvikling i mosseregionen og fylkesvaraordfører, Siv Henriette Jacobsen.
— For rundt ti år siden var de fleste negative til kollektivfelt og bompenger. Nå er de fleste positive.