Sommeren 2023: Sterkt redusert kapasitet på E18 Oslo
— Fra starten av juli og godt ut i august blir det sterkt redusert framkommelighet på E18 ved Sjølyst i Oslo.
Nyheter, pressemeldinger og kronikker fra Statens vegvesen.
— Fra starten av juli og godt ut i august blir det sterkt redusert framkommelighet på E18 ved Sjølyst i Oslo.
— – Mange stopper på Statens vegvesens rasteplasser i sommer. Forlat rasteplassene rene og pene, slik du selv ønsker å finne dem.
— Nord-Norges største samferdselsutbygging er en realitet. I dag ble milliardprosjektet formelt signert.
— Åtte entreprenører har meldt seg til anbudskonkurransen om å bygge den 2,6 kilometer lange Lerstadtunnelen i Ålesund.
— For åttende år på rad har Norge de sikreste veiene i Europa. På 10 år er antall drepte redusert med 20 prosent.
— I samsvar med reguleringsplan har Statsforvaltaren i Vestland behandla og godkjent Fellesprosjektet (FAS) sin søknad om sjødeponering av tunnelmassar.
— Statens vegvesen har innstilt Aventi Technology AS til kontrakten som omfatter levering og arbeid med automasjon på E18 Lysaker-Ramstadsletta.
— Statens vegvesen monterer gang- og sykkelvegbru på E134, nærare bestemt Mo i Etne.
— Statens vegvesen fullfører skredsikringa på Vikafjellet, no når vinteren er over i høgfjellet.
— Statens vegvesen asfalterer dei neste tre vekene tre E16-strekningar mellom Bolstad og Voss.